sie
27
2012

ZAJĘCIA WAKACYJNE Z PSAMI, sierpień 2012 r.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni wakacji, w sierpniu 2012 r., Stowarzyszenie zorganizowało dwa turnusy „Pod psem” dla dzieci z klas 1-6.

Każdy dzień obfitował w ciekawe, niepowtarzalne zajęcia, szczególnie dla tych dzieci, które nie mają żadnych zwierząt i pragną ich bliskości.

Wspólna wizyta z naszymi psami terapeutycznymi w przychodni weterynaryjnej, u przemiłego Pana doktora Tomka, gdzie Budrys i Gordon miały przegląd stanu zdrowia przed corocznymi szczepieniami. Doktor rozpoczął od mierzenie temperatury. Okazało się, że psy, tak jak i dzieci, by nie bały się potrzebują wsparcia poprzez spokojne zachowanie opiekuna. W czasie letnich zajęć byliśmy kilka razy w Parku Skarbków, gdzie wszyscy bawiliśmy się i wypoczywaliśmy z psami w cieniu pod klonem. Korzystaliśmy, również z osiedlowych uliczek, by ćwiczyć spacerowanie z psami, obserwowanie mowy ciała naszych i napotykanych psów , sprzątanie „na niby ” po psach nieczystości. Wokół Świetlicy budowaliśmy tory przeszkód dla siebie i psów. Oprócz zajęć ruchowych były, również zajęcia edukacyjne ( m.in. wykonywanie figurek z własnoręcznie przygotowanej masy solnej), czytanie z psami oraz relaksacyjne – nauka wyciszania przy psach.