cze
26
2011

I Edukacyjny Piknik z Psem

Z okazji rozpoczęcia wakacji, 26 czerwca 2011 r., dwie grodziskie organizacje pozarządowe -Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt STRAŻ ZWIERZĄT i Stowarzyszenie Edukacji i Terapii HOMO ET ANIMAL zorganizowały w Grodzisku Mazowieckim I Piknik z Psem.

Piknik był imprezą dla całej rodziny. Organizacje-Organizatorzy przygotowały konkursy, psią loterię fantową, pokazy szkolenia psów, targ – „wszystko dla” psa, psiorady zoopsychologów na temat wyboru rasy psa oraz opieki nad nim oraz WYBORY NAJUKOCHAŃSZYCH PSÓW.

Piknik miał walory edukacyjne. Popularyzowane było czipowanie psów- bezpłatne w gminie Grodzisk Mazowiecki i sterylizacja psów i kotów, którą Gmina dofinansowuje. Wolontariusze młodzieżowi poprowadzili happening z udziałem publiczności promujący sterylizację zwierząt nie hodowlanych.

W czasie pikniku wolontariusze zachęcali mieszkańców do sprzątania po swoich psach, rozdając bezpłatne pakiety do sprzątania.

Piknik zwieńczyły konkurs: Wybory Psiss i Psister, czyli najukochańszego psa, w kategoriach:

– Kategoria Open – Psiss i Psister,

– Najciekawsza Para: opiekun i pies,

– Najpiękniejszy uśmiech,

– Najsympatyczniejszy pies adoptowany dzięki Straży Zwierząt.

 

Ponieważ piękno kryje się w środku, Jury Konkursu nie kierowało się żadnymi obowiązującymi „wzorcami urody”, zwracając uwagę na indywidualności kandydatów.

W konkursie brały udział wszystkie zgłoszone wcześniej psy zaszczepione i nieagresywne, zarówno rasowe, jak i nierasowe, które nie mają szansy zaprezentować się na innych imprezach.