kwi
27
2013

Piknik EKO-BŁONIE

Stowarzyszenie wzięło udział w Pikniku EKO-BŁONIE („Segregacja i odbiór śmieci w świetle nowych przepisów” oraz „Zwierzęta wokół nas” ), które odbywało się na Rynku przed Ratuszem w Błoniu.

W naszym namiocie dzieci mogły pogłaskać, czesać, karmić oraz bawić się z psami terapeutycznymi oraz uczestniczyć w konkursie plastycznym. Piękne nagrody ufundował Oddział BGŻ w Błoniu. Trener psów Maja udzielała informacji o pozytywnym szkoleniu.

Na scenie, pod kierunkiem kynoterapeutki Ani, kilkoro dzieci wraz z psem terapeutycznym rasy golden retriever o imieniu Gordon zaprezentowało bezpieczne zachowania wobec psa. Zaś o celach, zadaniach i projektach Stowarzyszenia opowiedziała Ela.

W tym samym czasie, chętne dzieci mogły przejechać się wózkiem ciągnionym przez dużego szwajcarskiego psa pasterskiego o imieniu Grot prowadzonego przez kynoterapeutkę Maję lub przespacerować się z milusińskim czekoladowym labradorem o imieniu Ewer z wolontariuszką Ulą

Najmłodsza wolontariuszka Hania zachęcała dzieci obecne na Pikniku do odwiedzenia naszego namiotu i do zabawy z psami.

Swój debiut publiczny miała Agama Brodata pochodząca z Australii o imieniu Max, którego właścicielkami i opiekunkami są wolontariuszki Kasia i Monika.Podczas wypoczynku psy pozostawały pod troskliwą opieką Uli. Koordynacją całości zajmowała się Ela.