paź
7
2012

Kurs Podstawy Kynoterapii/Dogoterapii

Kurs Podstawy Kynoterapii/Dogoterapii: W dniach 29-30 września i 6-7 października 2012 r. (2 weekendy) w ramach Projektu „Szkolenia Pod Psem” współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego.

Uczestnicy Kursu dowiedzieli się, co to jest kynoterapia/dogoterapia/terapia z udziałem psów, poznali rodzaje terapii z udziałem innych zwierząt, poznali podstawy metodyki i organizacji pracy kynoterapeutycznej, standardy pracy, rodzaje zajęć z udziałem psów – SP, EP, TP.

Ponadto, dużym blokiem tematycznym był behawior psa, czyli etapy rozwoju psa, okresy lękowe, przełomy behawioralne. Duży blok poświęcony został szczeniętom – wybór psa do terapii, predyspozycje rasy, testy predyspozycji, praca ze szczenięciem i szkolenia metodami pozytywnymi.

W czasie wykładu lekarza weterynarii, uczestnicy zapoznali się z podstawowymi chorobami psów oraz z odzwierzęcymi chorobami u ludzi.

Specjalistka z Zespołu Szkół Specjalnych przedstawiła krótką charakterystykę MPD, chorób ze spektrum autyzmu, zespołu Downa, ADHD, a ćwiczenia praktyczne zwróciły uwagę na specyfikę ćwiczeń z psami w stosunku do różnych dysfunkcji.

Kurs został zakończony praktykami uczestników w czasie zajęć edukacyjno-rozwojowych dla dzieci i młodzieży „Fotostory z psem” oraz „Dzieciaki i psiaki” przeprowadzonych w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim.